Jakie akcesoria potrzebne są do uprawiania marihuany w stylu INDOOR

Jeśli używasz marihuany, czy to w celach rekreacyjnych, czy leczniczych, istnieje duże prawdopodobieństwo, że myślałeś o uprawie własnej marihuany. Na szczęście uprawa konopi w pomieszczeniach nie jest tak trudna, jak się często uważa. Oto 6 prostych kroków, aby rozpocząć jeszcze dziś uprawę indoor. Zapraszamy do lektury!

Wybierz miejsce

Pierwszym krokiem w kierunku uprawy marihuany w pomieszczeniach jest znalezienie dobrej przestrzeni do uprawy. I chociaż początkujący hodowcy często uważają, że będą potrzebować dużo miejsca dla swoich roślin, w rzeczywistości tak nie jest. Zioło można uprawiać prawie wszędzie, w tym w szafach, garażach, piwnicach lub pustym pokoju.

Oczywiście duża przestrzeń byłaby idealna, ponieważ pozwala dobrze oddzielić rośliny i rosnąć im wygodniej. Należy jednak pamiętać, że duże przestrzenie wymagają również większego oświetlenia i wentylacji, co z kolei zwiększa koszty.

Wybierając miejsce do uprawy, pamiętaj o następujących kwestiach:

Rośliny konopi mają dość rygorystyczne wymagania dotyczące światła. Twoje rośliny będą potrzebowały okresów całkowitej ciemności, w których nie powinno ich przeszkadzać żadne światło z zewnątrz, ponieważ może to powodować stres i wpływać na ich zdrowie i produktywność.

Temperatura / wilgotność: temperatura i wilgotność są niezwykle ważnymi czynnikami podczas uprawy konopi. Zapewnij środowisko, w którym masz maksymalną możliwą kontrolę nad poziomem temperatury i wilgotności.

Rośliny konopi potrzebują dużo wentylacji. Cyrkulacja powietrza pomaga utrzymać stałą temperaturę i poziom wilgotności w całym pomieszczeniu do uprawy. Słaba wentylacja może powodować wiele problemów dla twoich roślin, które będą również narażone na rozwój pleśni i innych chorób.

2. ZAMONTUJ ŚCIANY ODBLASKOWE

Gdy będziesz mieć odpowiednią przestrzeń do uprawy, zacznij przygotowywać ją dla swoich roślin. Pierwszym krokiem jest zainstalowanie ścian odblaskowych. Pomagają dać światło roślinie, które będą dawać dorodne zbiory pąków. Dzięki temu zwiększysz moc swoich lamp bez zwiększania kosztów energii elektrycznej.

W rzeczywistości odblaskowe ściany mogą zwiększyć moc światła nawet o 30%. A co najważniejsze, montaż ścian odblaskowych jest bardzo łatwy. Możesz kupić gotowe namioty, ale też pokusić się o zrobienie swojego z folii aluminiowej.

Ścianę odblaskową możesz stworzyć malując ją matową, białą farbą lateksową, która zapewnia doskonałe odbicie (85-95%).

3. OSŁONA ŚWIATŁA

Pamiętaj, że rośliny konopi są bardzo wrażliwe na światło, szczególnie w okresie ciemności. Każde światło, które wpadnie do przestrzeni wzrostu w tej fazie, może zakłócić rytm roślin i spowodować ich duży stres.

Poświęć czas na sprawdzenie swoich pomieszczeń pod kątem wycieków światła.

W dłuższej perspektywie wycieki światła mogą zahamować wzrost roślin i wpłynąć zarówno na wielkość, jak i jakość upraw. W niektórych przypadkach to światło może również powodować hermafrodytyzm.

4. ZAMONTUJ FILTR POWIETRZA

Filtry powietrza oczyszczają powietrze w przestrzeni uprawy i usuwają wszelkie zapachy.

Większość hodowców konopi decyduje się na filtry węglowe. Naukowe wyjaśnienie tych filtrów jest bardzo proste :zawierają w sobie węgiel aktywny, przepływające powietrze przez filtr pochłania zapachy i inne zanieczyszczenia przed ponownym uwolnieniem.

5. ZAINSTALUJ SYSTEM WENTYLACJI

Cyrkulacja powietrza ma duże znaczenie dla konopi. Zainstalowanie wysokiej jakości systemu wentylacji to najlepszy sposób, aby zapewnić roślinom świeże powietrze przez cały okres ich życia.

W naturze rośliny rosną z delikatną bryzą, która chroni je przed pleśnią, gniciem i mączniakiem prawdziwym, a także przed szkodnikami, takimi jak muchy ściółkowe, przędziorków i wiele innych.

Ponadto stała cyrkulacja powietrza pomaga również kontrolować ciepło / wilgotność środowiska roślin i usuwa wilgoć po zjawiskach meteorologicznych, takich jak deszcz. Wreszcie, łagodne wiatry pomagają roślinom rozwijać silne gałęzie i łodygi, wyginając się i kołysząc na wietrze.

Kiedy uprawiasz konopie w domu, twoje rośliny nie muszą znosić deszczu, ale nadal będą podatne na wiele szkodników i chorób, które nękają rośliny zewnętrzne. Dlatego będziesz musiał zainstalować wysokiej jakości system wentylacji, aby zapewnić im odpowiednią cyrkulację powietrza.

Najłatwiejszym sposobem na zwiększenie cyrkulacji powietrza są wentylatory. Większość hodowców umieszcza kilka wentylatorów ściennych strategicznie w całym pomieszczeniu, aby stworzyć delikatną, ale spójną bryzę w całym środowisku roślin.

Aby pomóc kontrolować ciepło i wilgotność w pomieszczeniu do uprawy, wielu hodowców instaluje również system wyciągowy zaprojektowany do usuwania starego, gorącego powietrza z pomieszczenia do uprawy i zapewnienia miejsca na świeże powietrze.

Większość hodowców instaluje swój wentylator wyciągowy nad światłami, w których gromadzi się gorące powietrze, i używa kilku zwykłych wentylatorów, aby utrzymać je w ruchu.

6. ZAINSTALUJ ŻARÓWKI

Oświetlenie jest kluczowym elementem Twojej uprawy w pomieszczeniach. W końcu rośliny konopi potrzebują dużo światła, aby rosnąć i wytwarzać pąki. Światła należy zainstalować tak, aby padało na jak najwięcej roślin. Prawdopodobnie chcesz poeksperymentować z umieszczeniem swoich roślin, aby upewnić się, że wszystkie mają dobre oświetlenie.

Dostępne są setki lamp do uprawy. Wybór odpowiednich będzie zależał od wielkości Twojego pomieszczenia do uprawy, Twojego doświadczenia z marihuaną i Twojego budżetu.

Akcesoria

Oto lista niektórych dodatkowych elementów, których będziesz potrzebować do uprawy w pomieszczeniu:

  • Doniczki: rozmiar zależy od tego, jak duże mają być twoje rośliny.
  • Miernik pH: do pomiaru poziomu pH gleby i zapewnienia dobrego środowiska dla roślin.
  • Higrometr / termometr: do pomiaru poziomu temperatury i wilgotności w miejscu uprawy.
  • Podłoże uprawowe / gleba: do konopi można stosować różne podłoża uprawowe. Wybór odpowiedniego będzie zależał od twoich umiejętności i preferencji jako hodowcy.
  • Nożyczki: do przycinania roślin.
  • Odżywki i nawozy
  • Timery – do automatycznego sterowania światłami do uprawy.
Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on google
Google+